Seznam kouzel (písmeno A..)

28. listopadu 2010 v 12:42 | Mr.Potter |  Zajímavosti-HP7

Přináším Vám seznam kouzel,které se ve filmu Harry Potter používali
Dnes začneme podle abecedy .. a tedy písmenem ,, A ,, ..

-----------------------

Accio - Přivolávací kouzlo. Většinou se používá v kombinaci s pojmenováním přivolávaného předmětu, například accio koště. Formule pochází z latiny a znamená volám, přivolávám. Většinou se míří směrem k předmětu, kouzlo to zřejmě usnadňuje. Nevyvolává žádné efekty, světlo, paprsky ani jiskry (narozdíl od Carpe retractum). V knize se objevuje již v prvním díle, Harry jej použil např. ve čtvrtém díle, kdy si v prvním úkolu Turnaje tří škol tímto kouzlem přivolal své koště.

Víc kouzel v CČ ..Aguamenti Kouzlí z hůlky fontánku vody. V Bradavicích se učí v šestém ročníku, a v šestém díle knihy se objevuje několikrát. Agua znamená španělsky voda, a pochází z latinského aqua. Mentio je latinsky prohlašuji a augmento je rozmnožuji, zvětšuji.. Objevilo se v šestém díle, když je Harry s prof. Brumbálem v jeskyni.

Alohomora Zaklínadlo sloužící k odemykání zamčených a kouzly zamčených objektů (oken, dveří atd.). Poprvé ho v knize již v prvním díle použila Hermiona Grangerová.

Amnesia Kouzlo, které způsobí ztrátu paměti. Je mírnější než Obliviate. Pochází ze slova amnézie - ztráta paměti.

Anapneo Kouzlo proti dušení. V šestém díle ho použil Horacio Křiklan na Marcuse Belbyho. Řecké slovo anapneo (αναπνεω) znamená nadechuji se.

Aparecium Zobrazí neviditelný inkoust. Z latinského apparere, což znamená objevit se, ukázat.

Ascendio Něco jako tryskový pohon. Ascendio použil Harry Potter ve čtvrtém díle když potřeboval vyskočit z jezera. Odvozeno od latinského slovesa ascendo - jít vzhůru, zdvihat se, vystoupat.

Asius Voda se okamžitě přemění v páru, ale pára pak samozřejmě není nijak odolná, má vlastnosti páry přeměněné při přirozeném vypařování. Vedlejším účinkem může být chvilkové žluté zabarvení páry.

Avada kedavra Smrtící kletba. Patří mezi tři "kletby, které se nepromíjejí" - za její použití je kouzelník poslán na doživotí do Azkabanu. Člověk, proti kterému je použita, uvidí zelené světlo, uslyší svištivý zvuk a zemře. Jediný tvor, o kterém se ví, že ji přežil, je Harry Potter. Podařilo se mu to, protože ho chránila láska jeho matky, a to přesto, že ve chvíli útoku na Harryho už byla mrtvá. Kouzlo se obrátilo proti lordu Voldemortovi, který nezemřel díky viteálům. Harrymu po kletbě zůstala jen jizva ve tvaru blesku na čele a spojení s lordem Voldemortem, který na něj přenesl část své duše.

Avis Vykouzlí ptáčky. Ve čtvrtém díle ho použil Ollivander na prověření Krumovy hůlky. V šestém díle Hermiona následně ptáčky kletbou Oppugno poštvala proti Ronovi. Formule je z latiny a znamená pták.

Arania Exumai V druhém díle ho použil poprvé Tom Marvolo Raddle proti Aragogovi, později ho Použil i Harry Potter proti pavoukům ze začarovaného lesa. Toto kouzlo působí jen na pavouky.

Aqua eructo Z hůlky vytryskne velký proud vody.Příště začneme písmenem . ,, B ,,


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kikinqa Kikinqa | Web | 29. listopadu 2010 v 14:31 | Reagovat

Zajímavý

2 Mell-issa SBéčko Mell-issa SBéčko | E-mail | Web | 1. prosince 2010 v 18:17 | Reagovat

Děkuju za seznam začínám psát povídky tka se tohle stopro bude hodit =D Tady z těhle je asi nej Avada Kedavra xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama